• Piosenki po polsku

                Miłośnicy polskich piosenek mieli nie lada gratkę, ponieważ niedawno w Opolu odbył się kolejny festiwal. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy jak chociażby Maryla Rodowicz, Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. Była również Edyta Bartosiewicz, która ma w naszym kraju wielu fanów, ubolewających, że już od tak dawna nie pojawiła się nowa piosenka tej wokalistki. Oczywiście, w Opolu nie mogło zabraknąć artystów, którzy być może swoje lata świetności mają już za sobą, jednakże ich utwory znają chyba wszyscy Polacy i chętnie śpiewają je na przykład w Opolu. Innym ważnym festiwalem, na którym słychać piosenki po polsku jest Sopot. Często jest tak, że wykonawcy na scenach w opolu i sopocie bywają ci sami i mogą to być na przykład Ewa Farna, Ewelina Lisowska czy Dawid Kwiatkowski. Warto zauważyć, że na tych festiwalach odbywają się również konkursy, w których biorą udział artyści. Ku zaskoczeniu wielu widzów i słuchaczy Polskiego Radia, w tegorocznych zmaganiach, jakie miały miejsce w Opolu, zwyciężył Michał Szpak. Być może ten sukces młodego wokalisty przyspieszy rozwój jego kariery, który nie jest tak szybki, jak wydawać by się mogło widzom programu X factor, kiedy to Michał Szpak zajął w nim drugie miejsce.

                Są osoby, które uważają, że lepszy jest festiwal w Opolu, jednak nie ulega żadnych wątpliwości, że występują także miłośnicy top trendy. Większość fanów polskich artystów, ogląda zarówno jedno, jak i drugie wydarzenie muzyczne. Często nie robią tego wyłącznie przez telewizorami, ale również na miejscu, ponieważ wybierają się na spotkanie ze swoimi ukochanymi piosenkarzami. Ich zdaniem, polskie koncerty z tak duża liczbą rodzimych gwiazd odbywają się zbyt rzadko. Na szczęście, nasi artyści jeżdżą po różnych miastach, gdzie można słuchać ich na żywo, bez konieczności pokonywania często kilkuset kilometrów.

                Festiwale w Opolu i Sopocie to również szansa na debiuty dla młodych piosenkarzy. Znane są przypadki, kiedy występ w tych miastach był początkiem długiej kariery wokalnej.

-joomla- -Katalog stron- - forum wielotematyczne - śledzenie samochodu - dowcipy