Super User

Super User

URL strony:

Bauhaus

Zespół Bauhaus to brytyjski zespół rockowy, który jest jednym z prekursorów tak zwanego rocka gotyckiego. Oprócz wylansowania tego stylu muzycznego, Bauhaus stworzył również styl bycia na scenie oraz wystrój sceniczny związany z gotyckim rockiem.

Adele w 2017r

Adele, a właściwie Adele Laurie Blue Adkins to brytyjska artystka urodzona 5 maja 1988 roku. Głównym typem muzyki, którą wykonuje piosenkarka to R&B, folk i blues. Świat poznał artystkę, gdy miała zaledwie 19 lat, jednak od dziecka wiedziała, że zostanie piosenkarką. Zaczarowując słuchaczy swoim niezwykłym głosem szybko zyskała miano następczyni  "Amy Winehouse".

U2

U2 to irlandzki zespół rockowy, który powstał w Dublinie w roku 1976. W jego skład wchodzą Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen. Zespół zyskał międzynarodowy rozgłos, za sprawą wokalu Bono, stylu gitarowego The Edge'a oraz repertuaru, który składa się głównie z melodyjnych oraz przepełnionych emocjami utworów. Część tych piosenek stała się wielkimi światowymi przebojami. Największy sukces zespół odniósł w roku 1987, za sprawą albumu The Joshua Tree. U2 sprzedało ponad 150 milionów płyt na całym świecie i znajduje się na 16 miejscu, jeśli chodzi o ilość sprzedanych płyt.

U2 plany w 2017 roku są bardzo szerokie. Zespół zapowiedział wydanie nowej płyty oraz trasę koncertową.

Radiohead z Polskim akcentem

Michał Marczak, doceniony na festiwalu Sundance polski reżyser, jest również twórcą nowego wideoklipu dla słynnego brytyjskiego zespołu rockowego - Radiohead. To jednak nie koniec polskich akcentów w światowej muzyce. Główną rolę w teledysku do piosenki "Identikit" powierzono Adamowi Woronowiczowi.

Depeche Mode koncerty w Polsce

Zespół Depeche Mode to niekwestionowana legenda muzyki popowej, a właściwie elektronicznego popu. Ich brzmienie i image stały się na tyle rozpoznawalne, że zaowocowały powstaniem swoistej subkultury. Był czas, kiedy organizowano w Polsce zloty fanów grupy – ludzi w czarnych kurtkach i butach na twardej podeszwie, fryzurami, które przez dłuższy czas określano mianem – na „depesza”.

Tamta dziewczyna - Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak może być z powodzeniem uznana za jedną z najbardziej popularnych i cenionych polskich wokalistek obecnych czasów - jej ostatnia płyta odniosła spory sukces o charakterze komercyjnym, a promujące go single stały się jednocześnie jednymi z popularniejszych i zajmujące wysokie pozycje na listach przebojów. Romantyczny styl, chwytliwe teksty oraz melodyjne dźwięki wydają się najtrafniej charakteryzować muzykę tworzoną przez tą wokalistkę. Stała się wkrótce rozpoznawalną, głównie z uwagi na unikalną barwę głosu, która nadaje utworom artystki mocnego charakteru.

Znane i mniej znane konkursy piosenki

Obecnie zainteresowanie konkursami wokalnymi cieszy się coraz większą popularnością. Wiąże się to z rozwijaniem warsztatu estradowego, chęcią kariery, ale także miłości do muzyki i śpiewu. Konkursy piosenki przyciągają profesjonalnych artystów, ale także ludzi bardzo młodych oraz dzieci, stąd coraz bogatsza ich oferta.

Katy Perry - zapach charyzmy

Od lat gwiazdy muzyki i filmu wypuszczają na rynek sygnowane swoim nazwiskiem kolekcje ubrań lub perfumy. Wiele z nich weszło już na stałe do klasyki, ciesząc się od lat niesłabnącym powodzeniem. W ślady innych artystek poszła też Katheryn Elizabeth Hudson, lepiej znana pod pseudonimem Katy Perry.

Eurowizja 2016

   Eurowizja w 2016 roku w Szwecji została przygotowana rewelacyjnie, ale o tym za chwilę, nasz reprezentant Michał Szpak z piosenką „Color of Your Life” wypadł wyśmienicie zaśpiewał swój utwór perfekcyjnie nic dziwnego, że bez problemów dostał się do wielkiego finału. W finale powtórzył to co zaprezentował w eliminacjach, a może nawet zaśpiewał lepiej. Podczas występu Michała wszystko szło jak po maśle, przynajmniej tak się wydawało podczas oglądanie, od samego początku kontrolował wszystko co miało miejsce na scenie jak i poza nią, przekazywał pozytywną energię publiczności, która na koniec odwdzięczyła mu się za to oklaskami.
Subskrybuj to źródło RSS