Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Pitbull – twórczość i kariera

Pitbull to latynoamerykański raper, który naprawdę nazywa się Armando Christan Perez. Przyszedł na świat 15 stycznia 1981 roku w rodzinie kubańsko-amerykańskiej i od najmłodszych lat otoczony być muzyką hip hopu i basów oraz poezją Jose Matri – znanego kubańskiego poety. Dzięki temu bardzo szybki zainteresował się muzyką, a swój deniut na rynku muzycznym zaliczył już w 2002 roku występują na płycie Lil Jona „Kings of Crunk” w roku 2002.

W roku 2004 wydał on swój debiutancki album zatytułowany „M.I.A.M.I.”, a w latach 2006 i 2007 pojawiły się płyty „El Mariel” oraz „The Boatlift”. Wydany w roku 2009 album „Rebelution” przyniósł raperowi ogromny sukces, a pochodzący z niego utwór „I Know You Want Me (Calle Ocho)” znalazł się na szczycie listy European Hot 100 i na drugim miejscu Billboard Hot 100.

Dzięki tak wielkiemu sukcesowi raper otworzył własną wytwórnią płytową. Od jakiegoś czasu można również zaopatrzyć się w sygnowane przez niego gadżety i odzież, a sklepy, które je oferują znaleźć można m.in. w internecie. Raper chętnie daje koncerty w duecie, a występy na scenie to jego pasja.

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy