ebook Za Czarnym Aniołem

  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Debiut Tadeusza „Tadka” Polkowskiego

   Album „Niewygodna prawda” to solowe dzieło jednego z najbardziej znanych polskich raperów Tadeusza „Tadka” Polkowskiego. Był on współzałożycielem zespołu hip-hopoweo Firma, w którym występował i tworzył przez wiele lat. W 2011 roku rozpoczął on działalność solową i od razu zdobył wielu fanów. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „Tadek Firma Solo „Niewygodna Prawda”” można zauważyć, iż jest to jeden z albumów, którego tematyka związana jest z patriotyzmem. W albumie zawarto wiele faktów historycznych, które w ciągu wielu lat były dla naszej władzy niewygodne. Z płyty tej młodzi ludzie mogą wręcz nauczyć się historii i to tej prawdziwej, niezakłamanej, której próżno szukać w szkołach. Co więcej, wiedza podana w takiej postaci jest łatwiejsza do zapamiętania niż suche fakty z książek.
    
        Bez wątpienia album jest monotematyczny, ale przez to niezwykle ważny. W utworach „powstanie”, czy „Rotmistrz Witold Pilecki” poruszone zostały bardzo istotne dla naszego kraju tematy. Od wydarzeń w nich opisanych zależało przecież być albo nie być naszego kraju. Oczywiście autor jest subiektywny – trudno wymagać przecież, aby przedstawiał suche fakty, bez ustosunkowania się do nich. Niemniej wartość merytoryczna płyty jest nie do przecenienia, szczególnie w czasach obecnych, kiedy to wielu Polaków przeżywa kryzys tożsamościowy i zaczyna budzić się z wieloletniego letargu. Bez wątpienia warto przynajmniej raz przesłuchać cały album, zwracając szczególną uwagę m.in. na utwory „generał nil”, czy „major łupaszko”, a także pozostałe, w których zawarto prawdziwy kawał polskiej historii. Płyta niesie ze sobą przesłanie, które dociera do każdego, nawet jeśli nie jest wielbicielem tego gatunku muzyki. Pozwala ono odpowiedzieć sobie na pytanie „kim jestem” i uzupełnić swoją wiedzę historyczną z zakresu najważniejszych wydarzeń dla naszego.
            Co ciekawe, cała płyta została przez Tadka umieszczona na portalu YouTube, dzięki czemu każdy może zapoznać się z jej zawartością. Niektóre utwory mają nawet teledyski, które w znakomity sposób podkreślają ich treść. Płyta jest nie tylko wartościowa, ale też wyjątkowo odważna, ponieważ niewiele osób zdecydowało się w tak dosłowny sposób przedstawić długo ukrywaną przez nasze władze historię. Ponadto album jest naprawdę doskonale przemyślany, ponieważ wydarzenia historyczne dobrano w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Dzięki temu jest to wyjątkowo ciekawa i solidna lekcja historii, której warto posłuchać w wolnej chwili. Przecież to dzięki ujętym na płycie wydarzeniom możemy obecnie żyć w wolnym kraju.

Artykuły powiązane

Zaloguj się by skomentować

-joomla- -Katalog stron- - forum wielotematyczne - śledzenie samochodu - dowcipy