ebook Za Czarnym Aniołem

  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Radia internetowe

Założenie radia w Internecie jest dużo prostsze od utworzenia tradycyjnej rozgłośni. W dzisiejszych czasach na taki krok decyduje się coraz większa liczba pasjonatów, którzy z jednej strony chcą rozpowszechniać piosenki, zaliczane do swojego ulubionego gatunku muzycznego, a z drugiej pobawić się w dja. Jeśli chodzi o to, jak założyć radio internetowe, wszelkie informacje są dokładnie opisane właśnie w wirtualnej sieci i warto z nich korzystać.

 

            Okazuje się, że pozwolenia na radio internetowe to nie jest taki problem, jak przy zakładaniu tradycyjnej stacji. Na początku koncesja od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie jest wymagana. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że koncesja, a więc pozwolenie na nadawanie nie jest absolutnie tożsame z licencją. Do uruchomienia swojej wirtualnej stacji konieczny jest natomiast serwer pod radio internetowe, który łatwo znaleźć w sieci.

            Osoby, które czują się na siłach do tego, żeby mieć własne radio, mogą je utworzyć w Internecie. Nawet dla kilkorga odbiorców.

Zaloguj się by skomentować

-joomla- -Katalog stron- - forum wielotematyczne - śledzenie samochodu - dowcipy