• Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Nośniki muzyki

Nie ulega żadnych wątpliwości, że jakość muzyki teraz i kiedyś była zupełnie inna, jeżeli chodzi o odtwarzanie rozmaitych utworów. Wraz z postępem technicznym, zmienia się sposób zapisywania oraz odtwarzania muzyki. Ważne jest to, żeby nośniki muzyki pozwalały na odsłuchanie jej w różnego rodzaju sprzętach, zarówno w domu, miejscu pracy, jak i aucie.

 

            Dobrze sprawdzającym się systemem jest dolby digital 5.1, składający się z kanałów pełnopasmowych w liczbie pięciu, a także z kanału subwoofera. Jest on przede wszystkim stosowany w niezwykle popularnych filmach DVD, ale również w nagraniach muzycznych, które zostały zapisane na płytach DVD Audio. Kiedyś była to nowinka techniczne, jednak już powoli niektórzy zastanawiają się, w jaki sposób zapisana zostanie muzyka w przyszłości.

            Rozwiązaniem, umożliwiającym przechowywanie muzyki na nośnikach, jest między innymi kompresja mp3. To właśnie w tym formacie coraz częściej zapisywane są pliki muzyczne. Poza tym, do dyspozycji jest MP4, WAV oraz WMA.

Zaloguj się by skomentować

-joomla- -Katalog stron- - forum wielotematyczne - śledzenie samochodu - dowcipy