Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Wybór zespołu muzycznego na wesele

 

Na pewno jednym z główniejszych aspektów jest koszt wynajęcia zespołu na wesele. Musimy ustalić jaki skład nam będzie odpowiadał i jakie instrumentarium. Wiadomo, że na imprezę kameralną nie zatrudnimy zespołu z pełną sekcją dętą, perkusją, gitarą itd. Może nawet wystarczy duet w takiej sytuacji. Jaki by to zespół weselny nie był to koniecznie trzeba się zapoznać z repertuarem jaki zespół ma do zaoferowania.

 

Otóż od wielu lat niezmiennie wśród zespołów weselnych króluje gatunek disco-polo. Każdy przecież nie wyobraża sobie wesela bez takich hitów jak Jesteś szalona, czy Ona tańczy dla mnie czy też innego hitu z tego gatunku. Jeżeli nie jesteśmy specjalnymi fanami takiej muzyki, to czeka nas małe rozczarowanie, bo aż około 80% zespołów weselnych preferuje taką muzykę.

Dlatego trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeszukiwać otchłanie Internetu, aż się znajdzie nowoczesny zespół muzyczny, który nie traktuje wesela jak wiejskiej potańcówki i w repertuarze nie ma miejsca dla utworów z gatunku disco-polo. Oczywiście wesele to wesele i jakiś hit z tego nurtu pojawić się może, ale będzie to marginalna sytuacja.

Obecnie na rynku pojawiają się coraz częściej zespoły cover’owe, które grają utwory w danym stylu, lub też danego artysty czy zespołu. W ten sposób możemy zaprosić  na swoje przyjęcie klony takich zespołów jak Abba, Boney M, czy nawet Queen. Taki zespół należy traktować raczej jako atrakcję wieczoru niż główną oprawę muzyczną, ale z pewnością występ taki nada blasku naszej imprezie.

Zespół muzyczny zapewniający oprawę muzyczną na weselu powinien mieć dosyć szeroki i urozmaicony repertuar. Wesele trwa około 8-10 godzin i jeżeli zespół w koło będzie prezentował jeden gatunek muzyczny, to co by to nie było, na pewno na dłuższą metę się to nie sprawdzi. Na weselu bawią się ludzie z różnych grup wiekowych, więc zespół weselny powinien potrafić dopasować się do bawiących gości. W repertuarze nie może więc zabraknąć zarówno utworów starszych, z minionych lat, jak i aktualnych hitów prezentowanych w TV i radio. 

Jak widać na wybór zespołu muzycznego na wesele składa się dużo różnego rodzaju czynników. Zaczynając od ilości członków w zespole, przez cenę po repertuar. Pamiętajmy, że wesele jest po to aby wszyscy goście się świetnie bawili, więc swoje preferencje muzyczne,  zostawcie dla siebie, a oprawą muzyczną na weselu niech się zajmie profesjonalny zespół muzyczny.

 

o autorze

Marek Sidowski - muzyk, kompozytor w zespole autorskim Carte Blanche, oraz zespole muzycznym Haliśka Band na wesele i nie tylko.

--
Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl - darmowe artykuły do przedruku na strony www

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy