Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Nagrywamy muzykę

Pomieszczenie do nagrywania muzyki musi być odpowiednio przygotowane, aby dźwięk był jak najlepszej jakości. W takim wnętrzu nie mogą znajdować się żadne zbędne przedmioty, które mogłyby zakłócać fale dźwiękowe. Niezwykle istotne jest zwłaszcza wyciszenie wnętrza, aby nie docierały do niego żadne hałasy z zewnątrz.

            Najlepszym i jednocześnie stosunkowo najtańszym sposobem na osiągnięcie odpowiedniego efektu są pojemniki na jajka do wyciszania. Rewelacyjnie sprawdzają się one jako ekrany akustyczne, a przy tym w razie uszkodzenia można je z łatwością wymienić. Niemniej ważna jest także wysokość pokoju dla zachowania odpowiednich dźwięków. W tym przypadku warto w razie potrzeby obniżyć sufit, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest bardzo wysokie.

            Na jakość nagrywanego dźwięku spory wpływ ma rozmiar studia nagrań. Jednak nie jest to czynnik najważniejszy, ponieważ znacznie bardziej istotne jest to, jakiego sprzętu będziemy do tego używać. Jego wybór warto wcześniej dobrze przemyśleć, zwłaszcza że taki zakup jest dość kosztowny.

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy