Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Jak wybrać mikrofon?

Wybór mikrofonu to jedna z najważniejszych decyzji, przed którą staje każdy wokalista, czy zespół. Niestety znalezienie odpowiedniego mikrofonu wcale nie jest łatwe, dlatego warto wcześniej sprawdzić, na co trzeba zwrócić uwagę. Nie zajmie to wiele czasu, a pozwoli na wybór naprawdę dobrego sprzętu.

            Przede wszystkim przed zakupem warto zajrzeć do internetu i sprawdzić udostępnione wyniki testów mikrofonów. W ten sposób można uzyskać wiedzę na temat tego, który sprzęt sprawuje się najlepiej i będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Do wyboru są między innymi urządzenia mało i wielkomembranowe, które służą przecież do zupełnie innych celów. W sprzedaży są również mikrofony średniomemebranowe – niejednokrotnie taki zakup będzie dobrym kompromisem.

            Oczywiście w zakupie istotne znaczenie mają również parametry mikrofonów. Zaliczamy do nich przede wszystkim czułość, szum własny, zakres częstotliwości, odstęp sygnału od szumu, czy zakres dynamiczny. Warto też rozważyć zakup filtru do mikrofonu, który doskonale poprawia parametry.

            

Artykuły powiązane

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy