Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Czesław Mozil 2019 r. Wyróżniony

Czesław Mozil to jeden z najbardziej popularnych muzyków i tekściarzy w Polsce. Pomimo pokaźnej dyskografii, nie próżnuje. W lutym tego roku spróbował swoich sił w stand-upie, a wcześniej, pod koniec 2018 roku, nagrał nową płytę w duecie z Grajkami Przyszłości pod tytułem "Kiedyś to były święta".

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości, czyli najnowszy projekt muzyczny.

Czesław Mozil pod koniec 2018 roku z okazji świąt Bożego Narodzenia nagrał nową płytę z dziećmi ze szkół muzycznych z całej Polski w ramach nowego projektu Grajkowie Przyszłości, którego jest autorem. Na płycie znalazły się również piosenki nagrane z innymi polskimi gwiazdami muzycznej estrady, między innymi z Zuzą Jabłońską - finalistką "The Voice Kids", raperem Quebonafide, Julią Siechowicz i Malwiną Jachowicz.

Płyta miała promować młodych i zdolnych. Wśród 24 piosenek, których autorem teksu był Michał Zabłocki, a muzyki - Czesław Mozil właśnie, swoje utwory nagrali między innymi oboistka Aniela z Krakowa, dziesięcioletni pianista - Wiktor z Zielonej Góry czy ośmioletnia Gosia grająca od piątego roku życia na flecie.

W sumie na płycie znalazły się także dzieci z Pszczyny, Kutna, Radzynia Podlaskiego czy Nowego Dworu Mazowieckiego. Każda piosenka miała odzwierciedlać jeden dzień adwentu od 1 do 24 grudnia. Co ciekawe, do każdej nagrano teledyski, które prezentują młodych muzyków.

Stand-up w muzycznej formie

W lutym tego roku Czesław Mozil dał się z kolei poznać od nieco innej strony - ze sceny stand-up'u. W ramach Stand-up No Limits, muzyk wystąpił w Warszawie przed publicznością.

Nowości 2019 r Czesława Mozila

Obecnie Czesław Mozil wraz ze swoim zespołem Czesław Śpiewa jest w trasie koncertowej. Pod koniec marca muzyk zagra między innymi w Skierniewicach, Pszczynie, Koziegłowach, Gomunicach, Szamotułach i Chełmnie.

Oprócz tego, muzyk wziął udział w akcji "Tańczę na nienawiść", w której swoją aktywność zaznaczyli również Paweł Domagała, Dagadana, Bovska, Marcelina, Tomasz Organek, Piotr Rogucki i wielu innych. Akcja polega na wrzucaniu krótkich filmików z udziałem artystów, dziennikarzy i zespołu Voo Voo tańczących do piosenki "Się poruszam 1".

W tym roku Czesław Mozil wraz ze swoim zespołem Czesław Śpiewa obchodzi jubileusz 10-lecia występów w Polsce oraz 10-lecie wydania płyty "Debiut", która przyczyniła się do sukcesu muzyka. Wówczas znalazły się na niej takie piosenki, jak "Maszynka do ćwierkania" czy "Żaba na betonie".

W związku z tym, w 2019 roku Czesław Śpiewa organizuje jubileuszową trasę koncertową. Na jej liście znajdują się miasta z całego kraju, a ceny biletów nie są wygórowane, w związku z czym każdy może posłuchać muzyki Mozila na żywo. Na koncertach muzyk wraz ze swoim zespołem planuje zabrać słuchaczy w swoją magiczną rzeczywistość, otaczając ich dźwiękami ukulele, dęciaków, akordeonów i wielu innych instrumentów. Będzie to połączenie popu z folkiem i nie tylko. Każdy koncert przypomni widzom najważniejsze utwory, jakie zespół stworzył w ciągu ostatnich dziesięciu lat, od rozpoczęcia kariery w Polsce.

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy