Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Warszawskie studia muzyczne Wyróżniony

     Polski hip-hop przebył niewątpliwie bardzo długą drogę w ciągu tych lekko ponad dwudziestu lat swojej historii. Wielu artystów zaczynało w warunkach skrajnie skromnych: do legendy przeszły chociażby ujęcia z filmu "Blokersi", w których jeden z raperów używał nylonowej rajstopy, jako pop filtra przy mikrofonie, oczywiście nie mogło być też mowy o wyciszonym zakątku do nagrania wokali, celem uzyskania jak najwyższej jakości. To wszystko miało oczywiście swój niewątpliwy urok, ale poszło też bezwzględnie do przodu. Od kilku lat hip-hop totalnie zdominował polską scenę muzyczną - płyty raperów nieprzerwanie okupują topowe miejsca na ogólnopolskich listach sprzedaży, a ich koncerty zgarniają publiczność sięgającą kilkunastu tysięcy osób. Razem ze wzrostem popularności wzrosły również możliwości i dobre studio muzyczne przestało być jedynie niemożliwą do spełnienia mrzonką, lecz po prostu standardem. Wśród zatrzęsienia tych, które są po prostu dobre, warto wyróżnić kilka tych, które są szczególnie zasłużone dla sukcesu polskiego hip-hopu.

 

Otrabarwa Recording to warszawskie studio, założone i zarządzane po dziś dzień przez absolutną legendę polskiej sceny hip-hopowej, DJ-a Deszczu Strugi. Od samego początku studio oferowało najwyższą możliwą jakość realizacji nagrań muzycznych i dokonywano regularnych inwestycji, celem nieustannego przeskakiwania postawionej sobie poprzeczki pod względem precyzji i jakości. Z czasem studio wydatnie rozwinęło skrzydła i zapraszało do swoich progów także artystów muzyki popularnej. W ciągu prawie dziesięciu lat działalności przy mikrofonach Otrabarwa Recording Studio stanęły takie osobistości jak Sokół, VNM czy KęKę, choć to oczywiście zaledwie trzy pseudonimy spośród całego mnóstwa równie uznanych gwiazd.

Ugruntowaną niemal od samego początku pozycję Otrabarwa warto byłoby skonfrontować z ludźmi, którzy od zera budowali swoją markę. Mowa tutaj oczywiście o NOBOCOTO Studio, którego założycielami był duet Solar i Białas. To piękny przykład tego, jak działa idea pracy u podstaw - wspomniani panowie pracowali na swoje konsekwentnie, a samo studio mieściło się na początku w pokoju sypialnianym Solara. Po niemal dekadzie od pierwszych nagrań SB Maffija odniosła zasłużony sukces i mogła znacząco rozbudować studio, a w zasadzie zbudować je całkowicie od nowa w nowej lokalizacji. Dziś studio jest już całkowicie profesjonalne i może się pochwalić zatrzęsieniem gwiazd, które realizowały w nim swoje nagrania: wymienić tu można wszystkie nowe gwiazdy polskiej muzyki, takie jak Quebonafide, Taco Hemingway, ReTo, PlanBe i mnóstwo innych. Odwiedziny w NOBOCOTO to, zatem nie tylko szansa na uzyskanie profesjonalnej usługi w kwestii realizacji nagrań, ale też na spotkanie kogoś niezwykle popularnego.

Warszawa od samego początku okrzyknięta została stolicą hip-hopu, toteż nie ma, co się dziwić, że najsłynniejsze studia realizujące tego typu nagrania znajdują się właśnie tam. Otrabarwa i NOBOCOTO to nie tylko gwarancja najwyższej jakości, ale też po prostu świadectwo pięknej historii i nieustannego rozwoju polskiej muzyki. Możemy oczywiście nagrywać w wyżej wymienionych studiach nie tylko hip-hop, ale każdy rodzaj muzyki biorąc specyfikację tych miejsc.

Artykuły powiązane

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy