Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Reggae i Bob Marley którego nie znacie Wyróżniony

   Nie ma chyba osoby na świecie, której nie obiło się o uszy nazwisko Boba Marley'a. Legendarny muzyk, zmarły w wieku 36 lat i stał się symbolem światowej muzyki reggae.

W ubiegłym roku minęła 35 rocznica śmierci artysty. Mimo upływu czasu, popularność jego utworów wcale nie zmalała, a ich swobodę, urok i miły wydźwięk wciąż doceniają fani na całym świecie.

 

Bob Marley nieznane fakty

 

 

   Jak to bywa z największymi gwiazdami, ich życie jest prześwietlone przez fanów od początku, aż do samego końca. Wciąż jednak do odkrycia jest wiele tajemnic i ciekawostek, które mogą powiedzieć więcej o najjaśniejszej gwieździe muzyki reggae.

 

 

Prawdziwe imię i nazwisko

 

   Nesta Robert Marley - tak brzmi prawdziwe nazwisko Boba Marleya. Pierwsze imię wiele osób uznawało za imię żeńskie, stąd też korzystanie z drugiego imienia - Robert. Muzyk sam o sobie mówił, że nie znajduje się ani po stronie białych ludzi, ani po stronie czarnych. Wszystko dlatego, że jego ojciec był jasnej karnacji. Tę mieszankę rasową widać było zwłaszcza na twarzy Boba Marleya, dlatego prześladowano go w szkole, nazywając : „białym chłopcem”. Po latach muzyk przyznał, że wyśmiewanie się z niego, znacznie zmniejszyło jego pewność siebie i poczucie własnej wartości.

 

 

Dzieci artysty

 

   Nie ma, co ukrywać, że Bob Marley był znawcą kobiet. Oficjalne źródła podają informacje o jego jedenastu nieślubnych dzieciach, jednak uznaje się, że może być ich o wiele więcej. Ostatnia córeczka muzyka urodziła się w 19 dni po jego śmierci, a jej matką jest Yvette Crichton.

 

Sława i skromność

 

   Wielka sława i ogromne pieniądze wcale nie zawróciły muzykowi w głowie. Przez te wszystkie lata pamiętał on swoje ciężkie dzieciństwo i to, jak okrutne może być życie. Dlatego nieustannie wspierał swoich przyjaciół, kupując im domy i pomagając finansowo. Jako miłośnik pokoju, aktywnie angażował się w sytuację polityczną w swoim kraju, starając się pogodzić zwaśnionych polityków i zażegnywać spory między nimi.

 

 

Legenda Reggae

 

   Postać Boba Marleya obrosła legendą także ze względu na jego przedwczesną śmierć. Okazuje się jednak, że gwiazdor wcale nie musiał umierać tak młodo. Kiedy wykryto u niego czerniaka złośliwego palca u stopy, odmówił amputacji tej części ciała ze względu na przekonania religijne. Kiedy rodzina namówiła go do podjęcia leczenia, było już za późno. Choroba nowotworowa dała ostatecznie przerzuty i to one stały się przyczyną śmierci legendarnego muzyka.

 

 

Przedwczesna śmierć

 

Pogrzeb Boba Marleya odbył się z zachowaniem wszystkich honorów, należnych po śmierci głowie państwa. Wielu fanów muzyki opłakuje śmierć artysty do dziś twierdząc, że drugiego takiego muzyka nie ma i już nigdy nie będzie. Bez wątpienia Bob Marley, jako legenda muzyki reggae, na stałe wpisał się do kanonu niezapomnianych artystów.

 

 

Artykuły powiązane

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy