Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

N-Dubz

Pochodzący z Wielkiej Brytanii zespół N-Dubz istniał w okresie od 2006 do 2011 roku. Zajmował się muzyką hip-hop i grime. Jego członkami byli: Tulisia - Tula Contostavlos (wokal), Dappy - Constantino Contostavlos oraz Fazer - Richard Rawson.


Historia zespołu:


Członkowie N-Dubz uczęszczali do szkoły St. John’s Wood Quintin Kynaston School. Zanim założyli grupę pojawili się na Channel 4 w programie Dubplate Drama, po czym nagrali wspólnie "Bad Man Riddim" i "Life is getting sicker by the day", które szybko stały się hitami.

Pierwszy singiel "Better Not Wast My Time" grupa wydała w 2006 roku. Piosenka osiągnęła 26. pozycję na liście przebojów w Wielkiej Brytanii. Przez kolejne pół roku zespół nie nagrał żadnego singla. Kolejny singiel "I Swear" był mniej popularny od poprzedniego, ale zwrócił uwagę mediów na grupę.

Rozwój kariery

N-Dubz zwyciężyło w 2007 roku w MOBO w kategorii Best Newcomer, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Polydor Records. Ich pierwszy singiel "Better Not Waste My Time" został ponownie wydany - tym razem w pełni profesjonalnie.

Grupa współpracowała z wytwórnią aż do 2008 roku, kiedy to postanowiła przejść do All Around the World Records. Wytwórnia wydała ich pierwszy album "Uncle B" już w listopadzie tego samego roku. W 2009 roku najbardziej charakterystyczny członek zespołu, Dappy, zaśpiewał gościnnie w N-Dubz -> Number 1 - utworze Tinchy Strydera, a w teledysku pojawili się wszyscy członkowie formacji. Na fali popularności ruszyli w tournee wraz z gwiazdą towarzyszącą, Tichny Stryder. Bilety na wszystkie koncerty sprzedały się w zaledwie jeden dzień. Przebieg tournee był zagrożony przez nagłe zasłabnięcie Tulisy na scenie, które wywołało spekulacje o jej zarażeniu się świńską grypą. Na szczęście, plotki nie potwierdziły się. Dziewczyna wpadła jednak w inne tarapaty - prasa dowiedziała się o jej uzależnieniu od narkotyków, a Tula musiała poddać się leczeniu.

W 2009 roku grupa wydala drugi album "Against All Odds", a w 2010 kolejny - "Love.Live.Life". W 2010 nagrała także singiel do filmu StreetDance 3D Soundtrack zatytułowany "We Dance On".

Koniec istnienia zespołu

W 2011 roku członkowie zespołu podjęli decyzję o zakończeniu istnienia zespołu. N-Dubz rozpadło się, a muzycy rozpoczęli kariery solowe.

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy