Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Radiohead z Polskim akcentem

Michał Marczak, doceniony na festiwalu Sundance polski reżyser, jest również twórcą nowego wideoklipu dla słynnego brytyjskiego zespołu rockowego - Radiohead. To jednak nie koniec polskich akcentów w światowej muzyce. Główną rolę w teledysku do piosenki "Identikit" powierzono Adamowi Woronowiczowi.To właśnie na styczniowym festiwalu Sundance w amerykańskim Utah, rozpoczęła się współpraca Michała Marczaka ze słynnymi muzykami. Marczak zaprezentował tam swój najnowszy film pt. „Wszystkie nieprzespane noce”. Jest to dość nietypowy dokument o
grupce mocno imprezujących znajomych, którzy właśnie stoją u progu dorosłości i w filmie w zasadzie grają samych siebie. Za ten niestandardowy obraz, Marczak otrzymał na wspomnianym festiwalu nagrodę dla najlepszego reżysera obrazu dokumentalnego. Pisano o tym w mediach m.in. w brytyjskim dzienniku "Guardian", a także w amerykańskim portalu Indiewire.com czy w "The Hollywood Reporter".
Stworzenie "Wszystkich nieprzespanych nocy" nieznacznie się opóźniło, ponieważ dość długo trwało stworzenie zaprojektowanej przez Michała Marczaka kamery, łączącej technologię steadicam z żyroskopem. "Wszystkie nieprzespane noce" można było już obejrzeć w polskich kinach 4 listopada tego roku.

Z kolei najnowsza płyta Radiohead pod tytułem "A Moon Shaped Pool" ukazała się w formie elektronicznej już 8 maja 2016 r. Jednym z wideoklipów promujących ten album na świecie była kompozycja "Indentikit", do której filmik wyreżyserował właśnie 34-letni Michał Marczak. Co więcej zdjęcia do teledysku powstawały w stołecznej Warszawie, a główną rolę zagrał w nim Polak - Adam Woronowicz.
Również w maju bieżącego roku opublikowano podobny do polskiego, bardzo interesujący filmik ilustrujący utwór "The Numbers" również grupy Radiohead wyreżyserowany przez innego twórcę.

Wygląda jednak na to, że filmowcy mają całkowicie wolną rękę i nikt z brytyjskiego zespołu nie narzuca im żadnych gotowych scenariuszy. Ciekawe, który słynny reżyser i jaka piosenka stworzą kolejną parę dla Radiohead?

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy