Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Depeche Mode koncerty w Polsce Wyróżniony

Zespół Depeche Mode to niekwestionowana legenda muzyki popowej, a właściwie elektronicznego popu. Ich brzmienie i image stały się na tyle rozpoznawalne, że zaowocowały powstaniem swoistej subkultury. Był czas, kiedy organizowano w Polsce zloty fanów grupy – ludzi w czarnych kurtkach i butach na twardej podeszwie, fryzurami, które przez dłuższy czas określano mianem – na „depesza”.Depeche Mode koncerty w Polsce

1985 - pierwszy koncert Depeche Mode w Polsce
Dla miłośników zespołu koncert na Torwarze 29.07.1985 był jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i muzycznych w kraju. Nikt wtedy nie przewidywał, że grupa wyda w przyszłości dziesiątki albumów nasyconych elektronicznym brzmieniem. Jak się później okazało, albumy te sprzedały się w nakładzie 100 milionów egzemplarzy na całym świecie. W tamtym czasie Polska musiała budzić niechęć muzyków, tym bardziej że prasa nie pisała o muzykach pochlebnie, klasyfikując ich jako przedstawicieli muzyki punk czy gotyckiego rocka, nazywając radosnymi dyskotekowcami. Rekompensatą było dla nich szalone, ciepłe i entuzjastyczne przyjęcie fanów.

2001 - koncert na warszawskim Służewcu
Kolejny koncert zespołu odbył się w Polsce po szesnastu latach. To niecodzienne wydarzenie miało miejsce na warszawskim Służewcu 2001 roku. Wtedy zespół promował album "Exciter”. Koncert ten był zwieńczeniem Music&Film Festiwal. Muzycy przybyli do Polski 31 sierpnia. Zespół zatrzymał się w hotelu Bristol. Przed koncertem sprzedano 33 tysiące biletów. Nikt nie spodziewał się, że bilety rozejdą się na długo przed koncertem. Patronat nad koncertem objęła Radiowa Trójka oraz telewizja TVN. Koncert odbył się w siarczystym deszczu, ale nie zburzyło to wspaniałej atmosfery i muzycznej uczty. Koncert rozpoczął się o 20:45. Pierwszym zagranym utworem na koncercie było "The Dead Of Night" poprzedzone okrzykiem Dave'a "Witaj Warszawo !!" Cały koncert odbył się na żywo, bez jakichkolwiek podkładów. Muzykom Depeche Mode towarzyszyło także kilku innych zaproszonych muzyków, panowie zagrali takie utwory jak: "Sweetest Condition", "Hallo", "Walking In My Shoes", "When The Body Speaks", "Waiting For The Night".

2006 - Koncert w katowickim Spodku
Zespół zjawił się w katowickim Spodku 14 marca 2006 roku. Ta muzyczna uczta zgromadziła 9 tysięcy zagorzałych fanów, wystylizowanych oczywiście na członków zespołu. Zapanowała wszechogarniająca radość i czerń. To był niezwykły koncert. Bilety na to wydarzenie zostały sprzedane już rok wcześniej.

2006 - Koncert zespołu na Stadionie Legii w Warszawie
Następny koncert z udziałem Depeche Mode Polsce przypadł na 9 czerwca 2006. Wydarzenie to odbyło się w Warszawie na Stadionie Legii. Była to czwarta część tourne grupy nawiązująca do "Touring The Angel".

2010 i 2014 - Koncerty w Atlas Arena w Łodzi.
W Atlas Arena zespół zagrał dwa koncerty. Pierwszy obył się w 2010 roku, drugi w lutym 2014. Koncerty te poprzedził jeszcze jeden w lipcu 2013 na Stadionie Narodowym.
Oba były dużymi przedsięwzięciami. Zespół słynie bowiem z tego, że imprezy takie dopięte są na ostatni guzik i doprowadzone do perfekcji. Tym razem zawiodło nagłośnienie, ale nie zawiodła publiczność i profesjonalizm muzyków. Na pierwszym z nich muzycy zagrali: “It’s No Good”, “Insight”, “Home”, “Dressed In Black” “Miles Away”.

2017 - koncert Depeche Mode w Polsce
Depeche Mode rozpocznie swoją światową trasę w maju 2017 roku, a 21 lipca pojawi się na PGE Narodowy w Warszawie. Muzycy przyjadą promować swój nowy album "Spirit".

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy