Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Tamta dziewczyna - Sylwia Grzeszczak Wyróżniony

Sylwia Grzeszczak może być z powodzeniem uznana za jedną z najbardziej popularnych i cenionych polskich wokalistek obecnych czasów - jej ostatnia płyta odniosła spory sukces o charakterze komercyjnym, a promujące go single stały się jednocześnie jednymi z popularniejszych i zajmujące wysokie pozycje na listach przebojów. Romantyczny styl, chwytliwe teksty oraz melodyjne dźwięki wydają się najtrafniej charakteryzować muzykę tworzoną przez tą wokalistkę. Stała się wkrótce rozpoznawalną, głównie z uwagi na unikalną barwę głosu, która nadaje utworom artystki mocnego charakteru.


"Tamta dziewczyna" - singiel promujący najnowszą płytę

W maju 2016 artystka udostępniła klip do najnowszej piosenki, mającej być zapowiedzią tworzonej płyty. Warto zaznaczyć, że Sylwia Grzeszczak wróciła na scenę po przerwie, wynikającej z macierzyństwa - pod koniec 2015 roku na świat przyszła jej córeczka, w związku z czym wokalistka zrezygnowała z koncertów oraz tworzenia muzyki, poświęcając swój czas rodzinie.

"Tamta dziewczyna" od pierwszych dni pojawienia się w obiegu stała się popularną oraz wywołującą dyskusję piosenką - fani, którzy długo wyczekiwali na powrót gwiazdy chętnie dzielą się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami związanymi z najnowszym singlem. Doceniając jego muzyczny charakter, podkreślają także wagę słów zawartych w piosence.

Piosenka utrzymana jest w rytmicznym stylu, będąc doskonałym tłem zarówno do imprez tanecznych, jak i do odsłuchania w trakcie prowadzenia samochodu. Tekst wydaje się prosty, jednak dzięki temu z łatwością wpada w ucho i jest zapamiętywany, co również nie jest bez znaczenia w popowych utworach.

"Tamta dziewczyna" - o czym mówi?

Tekst piosenki może być śmiało analizowany pod kątem artystycznego i poetycznego wydźwięku - pomimo swojej prostoty prezentuje doskonałą kompozycję słów, które stają się odzwierciedleniem odczuć wielu fanek artystki. To właśnie możliwość utożsamienia się z piosenką oraz jej treścią wpływa w dużej mierze na jej rosnącą popularność - tamta dziewczyna jest odważna i silna, ma również odwagę, by dążyć do realizacji swoich pragnień i marzeń.

Można przypuszczać, że spory wpływ na popularność wspomnianego singla ma jego treść - niejedna dziewczyna i kobieta, niezależnie od wieku może identyfikować się z tekstem, mówiącym o chęci bycia właśnie taką.

Wydaje się więc, że tamta dziewczyna to swego rodzaju wzór, do którego dążyć chce większość pań - bowiem zachowanie odwagi i siły w każdym momencie życia okazuje się jednym z istotnych celów oraz priorytetów.

Na zakończenie można dodać, że całość kompozycji cechuje się mocnym i wyraźnym brzmieniem, uzupełnianym specyficzną barwą głosu artystki - siła wyśpiewywanych słów tkwi również w sposobie ich prezentacji, śmiało można więc uznać, że głos wokalistki stanowi jedną z najmocniejszych stron prezentowanego utworu. Sylwia Grzeszczak znowu pokazała kunszt w piosence „Tamta dziewczyna” wykonanie muzyczne i wokalne jak zawsze perfekcyjne. Jestem zachwycony połączeniem łagodności przeplatanym z nutą agresji, zadziornością super. Melodyjna nuta wpadająca w ucho i pozostająca tam przez jakiś czas. Fajnie się tego słuch.

Czekamy na krążek i pozostałe utwory ;)

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy