ebook Menager wydobycia kryptowalut Za Czarnym Aniołem

  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Znane i mniej znane konkursy piosenki

Obecnie zainteresowanie konkursami wokalnymi cieszy się coraz większą popularnością. Wiąże się to z rozwijaniem warsztatu estradowego, chęcią kariery, ale także miłości do muzyki i śpiewu. Konkursy piosenki przyciągają profesjonalnych artystów, ale także ludzi bardzo młodych oraz dzieci, stąd coraz bogatsza ich oferta.


Najbardziej znanym konkursem w naszym Polsce jest "Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej" w Opolu. Jest on nie tylko miejscem rywalizacji, ale także szczególnym rodzajem podsumowania sezonu artystycznego polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.
W naszej kulturze ma on bardzo długą tradycję i cieszy się nie tylko popularnością wśród artystów, ale także widzów, podobnie jak Polsat Sopot Festival, którego celem jest m.in propagowanie polskiej piosenki na rynkach zagranicznych.
Nie mniej znanym wydarzeniem był "Festiwal Piosenki Żołnierskiej" w Kołobrzegu. Jego początki sięgają 1967 roku. Miał on długą tradycję, niestety 1993 roku został zawieszony, a jego reaktywacja
pomimo starań organizatorów nie doszła do skutku.

Cyklicznym i znanym wydarzeniem kulturalnym jest "Studencki Festiwal Piosenki". Budzi on szerokie zainteresowanie środowiska studenckiego. Równie legendarną imprezą jest Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej. Gościł on tak znane grupy jak Wolna Grupa Bukowina, EKT Gdynia, ale również Piotra Bukartyka, Andrzeja Garczarka czy Marka Andrzejewskiego.

Ważnym wydarzeniem artystycznym o nieco innym charakterze jest "Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu". Impreza ta obfituje nie tylko w pokazy wokalne, ale także spektakle muzyczne.
To festiwal, który charakteryzuje się wysokim poziomem artystycznym wykonawców. Od samego początku jego twórcy postawili przede wszystkim na przeżycia artystyczne, może właśnie dlatego co roku przyciąga rzesze widzów i sympatyków.

W Polsce odbywa się także mnóstwo konkursów promujących młode talenty. Skierowane są przede wszystkim do młodzieży i dzieci.
Najbardziej znanym konkursem jest "Piosenka na dobre i na złe". Innym nie mniej interesującym jest konkurs "Wygraj Sukces". Początkowo organizatorzy tego przedsięwzięcia chcieli zachęcić do śpiewania przede wszystkim młodzież i dzieci z wiejskich środowisk.
Dziś stał się on znaczącym wydarzeniem kulturalnym o zasięgu ogólnopolskim.
Młodzież może się także sprawdzić wokalnie na Festiwalu „Śpiewać może każdy”, który odbywa się cyklicznie w Sławie.

Do szerokiej oferty konkursowej dołączył także "Ogólnopolski Festiwal Piosenki -„ KWIETNIK" oraz dobywający się w Koninie "Międzynarodowy dziecięcy festiwal piosenki i tańca", który sprzyja odkrywaniu utalentowanych dzieci i promowaniu ich twórczości. Festiwalowi patronują UNICEF, Minister Kultury oraz Światowa Organizacja Festiwali FIDOF .

W Polsce odbywa się także szereg imprez, konkursów poświęconych pamięci konkretnych artystów, poetów, pieśniarzy - ludzi, których dorobek trwale zapisał się w kulturze polskiej.

Popularnym w środowisku artystycznym jest międzynarodowy" Festiwal piosenki poetyckiej im.Bułata Okudżawy" w Hajnówce, pod patronatem Olgi Okudżawy. W zaszczytnym gronie znalazł się także
Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory "Stacja Kutno”.
Ma on na celu nie tylko popularyzację jego twórczości wśród młodych ludzi, ale także prezentację jego dorobku.

Od roku 1997, w którym zmarła Agnieszka Osiecka, odbywa się konkurs piosenki „Pamiętajmy o Osieckiej”, którego organizacją zajęli się przyjaciele poetki. Jest on konkursem wokalnym na interpretację istniejących piosenek Agnieszki Osieckiej.
Obecnie to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych.
Nowym i ciekawym wydarzeniem jest "Festiwal Piosenki w Luboniu", który propaguje wartościowe muzycznie i literacko polskie piosenki, a poświęcony jest twórczości Czesława Niemena.
Od 2016 roku festiwal zmienia swoją formułę i będzie to Festiwal Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza.

Co roku przybywa nowych festiwali i konkursów. Wiele z nich jest o zasięgu lokalnym, niemniej należy podkreślić, że mają wspaniałą oprawę artystyczną i wysoki poziom artystyczny. To m.in.:
"Festiwal piosenki i ballady filmowej", którego pomysłodawcą jest Andrzej Szmak; Festiwal piosenki nieżyjących artystów polskich "Piosenka jest wieczna" ; "Festiwal im Kaliny Jędrusik" w Częstochowie; "Ogólnopolski konkurs piosenki literackiej im. Jadwigi Stańczakowej" - organizowany w ramach projektu okolice sztuki.

W Polsce długą tradycję ma także śpiewanie szant, stad zapewne pojawienie się "Festiwalu piosenki żeglarskiej i turystycznej w Giżycku" czy "Festiwalu pieśni o morzu" w Wejherowie.

Wszystkie znane i mniej znane konkursy piosenki mają za cel propagowanie kultury muzycznej, popularyzację piosenek, także zapomnianych artystów; wyłonienie talentów i ich rozwijanie.

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy