Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Sabaton & Assasin Creed

Na podstawie serii gier Assassin’s Creed powstało wiele a'la teledysków do utworów zespołu Sabaton (np. Assassin’s Creed Unity [Sabaton - Back in Control] https://www.youtube.com/).
Assassin's Creed jest serią przygodowych gier akcji z otwartym światem na platformy Xbox 360, iOS, Microsoft Windows, Android, Windows Phone 7, Symbian i wiele innych. Seria składa się z ośmiu głównych gier, które zostały wydane na konsole i komputery; pobocznych gier wydanych na konsole przenośne, komiksów, krótkometrażowych filmów oraz książek.


Fabuła pierwszych gier Assassin's Creed koncentruje się na konflikcie trwającym od wieków między asasynami i templariuszami. Głównym bohaterem jest Desmond Miles, który dzięki maszynie Animus potrafi odczytać ludzką pamięć genetyczną i przeżywa wspomnienia swoich przodków.
Aktualnie można w kinach obejrzeć (od 6 stycznia 2016 roku) film kinowy "Assassin's Creed" opowiadający historię barmana, który został porwany przez dużą organizację, a za sprawą maszyny zwanej animusem nabywa wspomnienia zabójców - swoich przodków. Przez to wyrusza na poszukiwanie potężnych artefaktów.
Seria została stworzona przez firmę Ubisoft Montreal, ale spin-offy oraz gry na konsole stworzył Gameloft i Gryptonite Studios. Jednak wszystkie gry zostały opublikowane przez Ubisoft. Pierwszą grę z tej serii wydano w 2007 roku.

Artykuły powiązane

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy