Za Czarnym Aniołem
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Pisanie tekstów muzycznych

    Każdy sukces muzyczny ma wielu ojców. Z jednej strony to oczywiście talent muzyczny artysty, umiejętność przepięknego śpiewu, cudowny głos, a z drugiej to również ogromne wysiłki marketingowe, które są również niezmiernie istotne, by osiągnąć sukces. Jest jeszcze coś, co sprawia, że niektóre utwory zapadają nam w pamięć na wiele lat i stają się z czasem ikoną danego gatunku muzycznego. To oczywiście muzyczne teksty rymowane. Bez nich nie stworzymy przepięknego klimatu i nie będziemy w stanie dać się zapamiętać swoim słuchaczom. Osoby słuchające muzyki niezwykle wielką uwagę przykładają do tekstów muzycznych.

 

Te więc powinny być dopracowane w najmniejszym szczególe i idealnie powinny pasować do stylu muzycznego i klimatu, jakiemu jesteśmy wierni.

                Pisanie tekstów muzycznych to jedna z bardziej odpowiedzialnych i trudnych czynności w trakcie tworzenia muzyki. Nie można tej czynności zrobić byle jak, a musi być taki tekst maksymalnie dopracowany w każdym szczególe. Bez tego ani rusz. Nie osiągniemy sukcesu nawet jeżeli posiadamy najlepszy zespół muzyczny, ogromne umiejętności i talent, ale nasze teksty muzyczne nie są dopracowane. Dlatego często takie zadania zleca się profesjonalistom. Część artystów jednak również z dobrymi skutkami i pozytywnym efektami samodzielnie pisze dla siebie teksty muzyczne i korzysta z nich w trakcie nagrywania płyt. Wszystko jest kwestią oceny naszych prywatnych umiejętności i talentu do pisania. Jeżeli czujemy się na siłach możemy sobie pozwolić na samodzielne ich napisanie i sprawdzić jak zostanie ten fakt odebrany przez naszych słuchaczy. Teksty rymowane muzyczne są dziś najpopularniejsze. Praktycznie każdy utwór muzyczny musi się rymować, by dobrze się sprzedał, ale są również tacy artyści, którzy jednak rezygnują z tego schematu i wybierają dla swoich piosenek teksty białe. To oczywiście rzadsze i dotyczy jedynie niektórych, niszowych gatunków muzycznych, ale również taka praktyka w niektórych kręgach artystycznych jest popularna. Wielu artystów nie mających pojęcia o tym jak się pisze teksty muzyczne woli jednak od razu zlecić tą pracę doskonałym specjalistom od takich zadań, którzy sprawią, że dobry tekst w połączeniu z muzyką i talentem artysty zapadnie na wiele lat w pamięć wszystkim, którzy słuchają danego zespołu czy artysty.

                Równie istotną kwestią jest pisanie rytmów muzycznych. To właśnie od rytmu danego utworu również zależy wiele i dlatego to także kwestia, na którą należy zwrócić uwagę. Dobry tekst muzyczny, odpowiedni rytm, ale również co najważniejsze talent artysty ostatecznie wpływają na sukces danego utworu. Zespół muzyczny po wyprodukowaniu kilku hitów również staje się niezwykle dobrze znany i nie ma najmniejszego problemu z wypełnieniem sal koncertowych po same brzegi. To jednak sukces, na który pracuje niezmiernie wiele osób. Kosztuje to wiele wysiłku, nakładów finansowych i przede wszystkim artystycznego wyczucia na każdym kroku, by zespół nadal posiadał swój konkretny i określony styl muzyczny. Tym sposobem często powstają zespoły, które po latach są nadal pamiętane, a do ich muzyki się chętnie powraca.

Zaloguj się by skomentować

Funkcje PHP Katalog stron forum wielotematyczne śledzenie samochodu dowcipy