ebook Za Czarnym Aniołem


    umowa o prace

    okres obowiązywania umowy dot na czas określony zawarta w dniu przypadku zastrzeżenia wypowiedzenia o pracę zawartej
    prawolingo.pl
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Hemp Gru-h.w.d.p

Hemp Gru – hip hopowy skład powstały w roku 1998 w Warszawie. Grupę stworzył Robert Darkowski znany z Molesty Ewenement. Zespół poprzez lata swojej działalności współpracował między innymi z Peją, Sokołem, WWO, Ras Luta, Bez Cenzury, Zip Skład.

 

Hemp Gru – skład hiphopowy, który zmienił oblicze polskiej muzyki

Hemp Gru największą popularność zyskał na między rokiem 1998 a 2005. W latach dziewiędzisiątych hip hop był bardzo popularny. W błyskawicznym tempie rosło zapotrzebowanie na tego typu muzykę. Młodzi ludzie, zmęczeni i sfrustrowani życiem w blokowiskach dużych miast traktowali hip – hop jako środek wyrazu. Bieda,, uzależnienia, problemy w środowisku, brak akceptacji i szans na lepsze życie. Hip hop dla wielu młodych ludzi w tamtych czasach był sposobem na życie.

Utwór „Na krawędzi początkiem kariery Hemp Gru

Skład Hep Gru zadebiutował w roku 1998. Na składance „Hiphopowy raport z osiedla” pojawił się jego kawałek „Na krawędzi”. Kawałek od razu trafił w gusta miłośników ówczesnej sceny. W roku 2004 – sześć lat od nagrania kawałka „Na krawędzi” pojawił się na rynku pierwszy album Hemp Gru „Klucz”. Z tego krążka pochodzą między innymi kawałki "To jest to", "Nienawiść" czy "Sami swoi". W roku 2008 Komisja Europejska przyznała Hemp Gru nagrodę European Border Breakers Awards (EBBA). Jest to bardzo prestiżowa nagroda i duże wyróżnienie. Oficjalne wręczenie nagrody miało miejsce 27 stycznia 2008 w Cannes. Był to dzień otwarcia Międzynarodowych Targów Muzycznych MIDEM. Zdobycie tej bardzo ważnej świecie muzycznym nagrody było ważne nie tylko dla samego składu, ale dla całego polskiego rynku muzycznego.

Hemp Gru – zdobywcą Złotej Płyty

W roku 2009 ukazał się drugi krążek składu „Droga”. W 20011 roku album „Jedność” zyskuje status Złotej Płyty. Członkowie składu Hemp Gru są autorami popularnego w kręgach hiphopowych hasła h.w.d.p. (chuj w dupę policji). Slogan ten od początku wzbudzał bardzo wiele kontrowersji. Do dnia dzisiejszego jest bardzo często używany przez środowisko hiphopowe. Widać je często na miejskich murach. Skrót ten był i nadal jest niezwykle popularny – doczekał się bardzo wielu (często żartobliwych i humorystycznych) rozwinięć. Skrót został wykorzystany nawet przez samą policję podczas kampanii przeciwko przestępczości. Hasło h.w.d.p. było wtedy przetłumaczone jako: „hamujemy wszelkie działania przestępcze”. Kampania wzbudziła bez wątpienia wiele kontrowersji, ale dzięki swoim korzeniom również zainteresowanie. Policyjna kampania odniosła naprawdę duży skutek.

Zaloguj się by skomentować

-joomla- -Katalog stron- - forum wielotematyczne - śledzenie samochodu - dowcipy