ebook Za Czarnym Aniołem

    kubek gu dek a ceramika bolesławiec ml stan nowy zł kup teraz z dostawą dostępne
  • Napisał 
  • Wydrukuj
  • Email

Kat & Roman Kostrzewski

Zespół Kat jest jedną z najważniejszych kapel thrash metalowych w Polsce. Jego historia sięga lat 80 tych kiedy w naszym kraju zaczęły pojawiać się pierwsze zespoły wykonujące ten nurt będący połączeniem punku oraz klasycznego heavy metalu. Obok Kata swoje „pierwsze kroki” na polskiej scenie thrashowej stawiały takie grupy jak: Kreon, Dragon, Alastor, Quo Vadis i Wilczy Pająk.

Zespół Kat zdobył popularność dzięki charyzmatycznemu wokaliście Romanowi Kostrzewskiemu. Zespół przez swoje mroczne teksty, często posądzany był o nawoływanie do satanizmu oraz do brania udziału w „czarnych mszach”. Największe kontrowersje wzbudziły albumy zespołu „Metal and Hell”, „666” oraz „Oddech Wymarłych Światów”. Roman Kostrzewski działa też solowo. W czasie swojej solowej kariery wydał audio – book „Listy z Ziemi” Marka Twaina oraz „Biblię Szatana”   Antona Szandora La Veya.

W roku 2005 Roman Kostrzewski odchodzi z Kata. Zespół rozdziela się na dwa obozy. W pierwotnej wersji miejsce Romana zajmuje Heinrich Beck.

Zaloguj się by skomentować

-joomla- -Katalog stron- - forum wielotematyczne - śledzenie samochodu - dowcipy